ישר מהלב
טוען, נא להמתין...
ישר מהלב

ישר מהלב

  • גודל: 80 עמודים (הערכה)
  • שפה: עברית
  • שנת הוצאה: 2023
  • מק"ט: HBPR-2305001
  • שתף דרך:
מחיר: 35.00

כרגע לא ניתן לרכוש ספרים

הצצה בספר

ד"ר שי הראל הוא איש אקדמיה, היסטוריון, סופר, משורר, רב מוסמך, אקטיביסט ואיש עסקים, עם קריירה ענפה ורב־ממדית שמתנהלת מעל יובל שנים.
שי – שמו המלא ישעיהו ושם החיבה שעיה – נולד בראשון לציון, התגורר בצעירותו בארץ, והקים שם משפחה. הוא השתתף בשלוש מלחמות: ששת הימים (1967), ההתשה (1969–1970), ויום הכיפורים (1973). כיום הוא מתגורר בארה"ב, שם הוא מנהל חברה פיננסית מצליחה ועמותה לקידום השלום במזרח התיכון.
שי סיים תואר ראשון ותואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב, ודוקטורט באוניברסיטת שיקגו, שם הוא משמש עמית מחקר. הוא פרסם הרבה ספרים ומאמרים על המזרח התיכון. הוא גם מנהל סדנאות ומחבר ספרים על הצלחה עצמית בחיים, וגם משורר שספרי השירה שלו באנגלית יצאו לאור בארה"ב. שי היה נשוי שנים רבות לרעייתו רוזי ז"ל. יש לו שלשה ילדים שגרים בארץ ובארה"ב ואחד־עשר נכדים. הוא מתוודה שמשפחתו האהובה היא ההישג הגדול ביותר בחייו, ושהחיים שלו הם עבורו האוניברסיטה המתקדמת והמשוכללת ביותר. שיריו מלאי הבעה על ערכם של החיים וחשיבותם של רגשות האהבה.

עֵץ חַיִּים בְּלִבִּי נָטַעְתִּי גַּן לְתִפְאֶרֶת לְשַׁכֵּן אֶת אַהֲבָתִי הַבּוֹעֶרֶת וְשָׁם בְּגַן עֵדֶן פּוֹרֵחַ גִּלִּיתִי אֱלֹהַּ רַחְמָן וְסוֹלֵחַ. לֹא פָּסַקְתִּי לַחֲרֹשׁ וְלִזְרֹעַ וְגַם עַל בִּרְכַּי לִכְרֹעַ עָבַדְתִּי תֶּלֶם אַחַר תֶּלֶם וְאַף זָבַחְתִּי לוֹ קָרְבָּן וְשֶׁלֶם. הַיּוֹם עָמְקוּ הַשָּׁרָשִׁים בְּלִבִּי וְיָצְקוּ חֹסֶן אֵמוּנִי בְּגֶזַע גַּבִּי פֹּארוֹת הָעֵץ סוֹכְכוֹת אֶת עוֹלָמִי וּפִרְיוֹ מַמְתִּיק אֶת חֲלוֹמִי.